Panel uživatele

Montáž bezpečnostních dveří Lomnice nad Popelkou

Přidáno: 31. 8. 2020 09:10:05 Počet shlédnutí: 301

31 Srpen 2020

Kompletní dodávka a instalace bezpečnostních dveří pro bytovou jednotku v Lomnici nad Popelkou. Bezpečnostní dveře Sherlock v povrchové úpravě s kováním Rostex, zárubeň v RAL odstínu.

Montáž bezpečnostních dveří  Lomnice nad Popelkou

Dodávka a montáž bezpečnostních dveří Sherlock. 

V tomto případě šlo o kompletní realizaci bezpečnostních dveří od zaměření po montáž, u kterých se navíc muselo vyřešit několik drobných detailů. V původní zárubni bylo naistalováno tlačítko bytového zvonku a vypínač osvětlení. V rámci montáže bezpečnostních dveří tak bylo nutné přesunout ještě výše zmiňované a dodat nové tlačítko zvonku. 

Dodávka zahrnovala bezpečnostní dveře Sherlock ve 3. třídě bezpečnosti (RC3 dle ČSN EN 1627) v laminované povrchové úpravě, opatřené bezpečnostním kováním české výroby Rostex. Dále bezpečnostní zárubeň Sherlock povrchově ošetřená tvrdým komaxitovým nástřikem a finálním nátěrem v RAL odstínu, který se provádí po vytvrdnutí betonu po montáži. 

 

Montáž

Samotná montáž měla vcelku hladký průběh. Vymontování původních dveří včetně zárubně bylo rychlé i přesto, že původní dřevěné dveře byly vybaveny pokovením a ocelovými rozvorami. Delší dobu pak trvalo přemístění vypínače a zvonkového tlačítka, jelikož jsme krabici tlačítka a vypínače zasekali pod omítku a do tvrdého betonového panelu. Nicméně výsledek rozhodně stál za větší námahu. Dále jsme provedli drobné úpravy stavebního otvoru tak, aby bylo možné usadit a vyrovnat ocelovou zárubeň. Novou bezpečnostní záruběn jsme spojili se zdivem pomocí ocelových kotev a svárů s vylili betonem. Po vytvrdnutí betonu jsme okolí zapravili štukem a omítkou. Další fází bylo samotné lakování zárubně do odstínu RAL hnědé, která byla použita na původní zárubni na všech sousedních dveřích v domě. Finální fází pak bylo lepení prahu a předání zakázky zákazníkovi. 

 BD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomniceBD-lomnice

Přihlášení